Лесен и освежувачки ручек: ТЕСТЕНИНИ СО ТУНА

Лесен и освежувачки ручек кој се спрема многу брзо и лесно. Ова јадење е исто така и посно па може да се подготвува и во постите.Состојки:
500 гр макарони
2 туни на парчиња
сол
маслиново масло неколку лажици
2 домати
Подготовка:
Сварете ја тестенината според упатството. Туната ставете ја во сад во кој подоцна ќе ги додадете тестенините. Изгмечете ја туната со вилушка, но не сосема, нека останат поситни парчиња. Додадете сол и маслиново масло, па промешајте. Макароните исцедете ги измијте ги па додадете во туната и измешајте.
Туната и макароните сервирајте ги со ситно исецкан домат.
Добар апетит.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети, здрави напитоци, животни искуства и сл. можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК, како и на фан страната на Фејсбук.Состојки:
500 гр макарони
2 туни на парчиња
сол
маслиново масло неколку лажици
2 домати

Пронајдете не на следниве мрежи: