Лубеница на скара- што е тоа?

Сте слушнале ли некогаш за печена лубеница?
Дознаваме дека најчудните рецепти се откриваат во француската кујна, која несомнено е рангирана меѓи најсофистицираните во светот.
Лубеницата во нашата земја обично се јаде свежа, а некои ја јадат во комбинација со бело сирење или леб.  Во Франција, сепак, ја подготвуваат на скара и ја сервираат врз неколку видови на сирење..
Овој необичен десерт кој всушност може да има улога на мезе или салата, има специфичен димен вкус и засилена блажина.
Погледнете како на француски начин можете да ја сервирате лубеница подготвена на скара на следниот линк
 Сте слушнале ли некогаш за печена лубеница?
Дознаваме дека најчудните рецепти се

Пронајдете не на следниве мрежи: