МАЈСТОРСКИ: Владе Дивац погоди шут од пола терен за 90.000 долари

Владе Дивац беше специјален гостин на својот поранешен тим Лос Анџелес Лејкерс на дуелот со Голден Стејт Вориорс, а со ефектниот кош од половина терен направи одлична атмосфера во „Стејплс центарот“.Дивац во стилот на познатите удари за милион долари застана на средината, на центарот од игралиштето и упати прецизен удар со кој доби награда од 90 илјади долари наменети за хуманитарни цели.
Дивац беше член на легендарната постава на Лејкерс од 90-те години на минатиот век заедно со Меџик Џонсон, Бајрон Скот, Џејмс Ворти, Мајкл Купер…. кога во Ел-еј стаса ерата на популарниот „Шоутајм“.
Погледнете го неговиот неверојатен шут:Дивац во стилот на познатите удари за милион долари застана на средината, на центарот од игралиштето и упати прецизен удар со кој доби награда од 9

Пронајдете не на следниве мрежи: