МАКЕДОНСКИ МОДЕЛ: Ана Петровиќ

Ана Петровиќ е девојката која е наш модел на неделата во модниот проект „Fashion in Skopje”.Ана Петровиќ е девојката која е наш модел на неделата во модниот проект „Fashion in Skopje”. Има 21 година, студира новинарски студии на Правниот факултет во Скопје и работи како монтажер во Универзитетското радио „Студент ФМ“. Во прилог погледнете ги фотографиите од Ана Петровиќ за „Fashion in Skopje”.

Следете не` на Инстаграм: @fashioninskopje
Фотографии: Николина Славковска
Фризура: Urban Artist
Шминка: Небојша Пешевски
 
Моделот ги носеше следниве работи:
Kошула: Mak jeans
Џемпер: H&M
Фармерки: Mango
Чизми: Dr Martens

Ана Петровиќ е девојката која е наш модел на неделата во модниот проект „Fashion in Skopje”. Има 21 година, студира новинарски студии на

Пронајдете не на следниве мрежи: