Мока сладолед

Loading...

Сладоледот приготвен дома ќе ве спаси од вештачките додатоци кои се ставаат во индустрискиот. А на сладолед со кафе, никој не може да му одолее.Состојки:1 пакување чоколадни коцки, грубо исецкани1/4 шолја сварено кафе2 шолји шлаг1 шолја хопла3/4 шолји шеќер (ќе ви треба на два пати)3 лажички инстант кафе4 жолчки од јајце..
Повеќе на najadise.mkСостојки:1 пакување чоколадни коцки, грубо исецкани1/4 шолја сварено к

loading...
Loading...