Направете ја ОВАА салата и ќе имате РАМЕН СТОМАК каков од секогаш сте сакале

Оваа салата не само што е вкусна, туку и ги отстранува наслагите на стомакот – направете ја оваа салата и ќе имате рамен стомак каков отсекогаш сте сакале.Потребни состојки:
3 млади тиквички
2 краставици, помали
сол,бибер
масло
оцет
магдонос
Постапка:
Излупете ги тиквиците, семките исчистете им ги, па насечете ги на кришки и гответе 10 минути во зовриена вода и посолена. Тиквиците исцедете ги и ставете ги во сад па додадете ги насечканите крукчиња краставица, исечканиот магдонос, посолете, забиберите и додадете оцет па прелијте со масло и измешајте.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна, здрав начин на живот, диети, напитоци и сл. може да најдете на НАЈАДИСЕ.МК и фан страната на Фејсбук.Потребни состојки:
3 млади тиквички
2 краставици, помали
сол,бибер
масло
оцет
магд

Пронајдете не на следниве мрежи: