НЕ ТРОШЕТЕ ПАРИ НА ПЕДИКИР: Со помош на само 2 состојки од кујната, нозете ќе ви изгледаат совршено

Loading...

Домашен лек кој е совршен за вашите нозе да изгледаат совршено.Состојки:
4 шолји млеко
3 лажици прашок за пециво
Подготовка:
Прво, загрејте го млекото, а потоа ставете во сад кој е доволно голем за нозете.
Додадете прашок за пециво и добро промешајте, но бидете внимателни. Температурата не смее да биде премногу висока.
Потпрете се опуштете се и нека вашите нозе стојат во оваа мешавина 10тина минути.
Кога ќе бидете готови измијте ги нозете со топла вода, па темелно исушете ги. Можете да уживате во третманот секој ден за да постигнете добри резултати. Вашите стапала ќе изгледаат подобро и ќе бидат меки и нежни.Состојки:
4 шолји млеко
3 лажици прашок за пециво
Подготовка:
Прво, загрејте го м

loading...