Омлет со спанаќ и домати

Loading...

Направете си омлет со зеленчук кој ќе ви го збогати доручекот и со кој воедно ќе внесете многу хранливи материи во вашиот организам. Зеленчукот има многу малку калории и не содржи масти, па се што ви е потребно е малку обарен спанаќ, домати и пармезан. сето ова додадете го во изматените јајца и ставете ги да се пржат во тефлонска тава со маслиново масло.
Совршен начин да ви започне денот, зар не?!Направете си омлет со зеленчук кој ќе ви го збогати доручекот и со кој воедно ќе внесете многу хранливи материи во ваш

loading...
Loading...