Освежувачки тестенини…Замена за ручек во овие топли денови!

Освежувачка тестенина…Замена за ручек во овие топли денови!Потребни состојки:
400 – 500гр тестенини
2 свежи краставици средна големина
200 гр пилешки гради или салама по ваш избор
250 гр фета сирење
100 мл мајонез
1 чаша кисела павлака
2 лажички оригано
2 лажички босилек
Подготовка:
Тестенините сварете ги во посолена вода во која сте ставиле и малку масло. Кога ќе се сварат измијте ги под млаз ладна вода. Оставете да се изладат па додадете павлака и мајонез, па потоа на коцки исечканото месо или салама, фета сирење и краставици. Внимателно помешајте па додадете оригано и босилек.
Ставете во фрижидер и ладно сервирајте. Потребни состојки:
400 – 500гр тестенини
2 свежи краставици средна големина
200 гр пилешки гради или

Пронајдете не на следниве мрежи: