Овој сладолед од само ТРИ состојки го излуде светот. Дознајте зошто

Loading...

Дали некогаш сте се нашле во ситуација да сте направиле/откриле нешто совршено, да ви дојде да вриснете од среќа и задоволство? Такво нешто можете да доживеете ако го направите овој сладолед.Дали сте знаеле дека можете да помешате кокосово млеко со смрзнато овошје и да добиете сладолед од тоа?
Важно е само да користите моќен блендер.
Сладолед од јагоди и банани за двајца
Состојки:
4 јагоди, исецкајте ги на ситни парчиња и оставете да се замрзнат преку ноќ
2 банани, исецкајте на ситни парчиња и оставете да се замрзнат преку ноќ
Половина шолја полумасно кокосово млеко
Начин на подготовка:
Во блендер заедно помешајте ги парчињата од бананите и кокосовото млеко.
Потоа додадете ги замрзнатите јагови и тоа е тоа.
По желба можете да украсите со парчиња кокос, шумски јагоди или ореви.
Пријатно!Дали сте знаеле дека можете да помешате кокосово млеко со смрзнато овошје и да добиете сладолед од тоа?
Важно е само да користите моќен бле

loading...
Loading...