ОВОЈ СЛАДОЛЕД воопшто НЕ дебелее, а се прави многу едноставно!

Ако сте на диета и навистина сакате да ослабете, нема врска – малку сладолед ниту малку не дебелее а подготовката е навистина едноставна. Уживајте во него и ден и ноќ.Потребни состојки:
банана
3 лажици какао во прав
лажица мед и кокосово масло
1/3 шолја млеко
Постапка:
Ставете ги сите состојки во бленддер и смиксајте, Ставете во чинии па во замрзнувач. Вашиот сладолед е подготвен.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна, здрав начин на живот, диети, напитоци и сл. може да најдете на НАЈАДИСЕ.МК и фан страната на ФејсбукПотребни состојки:
банана
3 лажици какао во прав
лажица мед и кокосово масло
1/3 шолја млеко

Пронајдете не на следниве мрежи: