Овошни коцки за раст на мускулите!

Loading...

Овошните коцки за раст на мускулите се слатки и нутритивно квалитетни. Нема дополнителни масти!Идеални се за растот на мускулите и за конзумација по тренинг, од причина што содржат квалитетни извори на јаглехидрати и протеини.
Нема дополнителни масти!
Состојки:
100 г пченкарни трошки
100 г посно сирење
50 г whey протеин (од ванила)
2 белки од јајца
1 јаболко
1 круша
4 кафени лажици стевија во прав
1 прстофат сол
Подготовка:
– Згответе ги пченичните трошки според упатството на пакувањето, а потоа во текот на готвењето посолете и засладете со 4 кафени лажици стевија, на самиот крај од готвењето помешајте со wхеѕ протеин и белки од јајца.
– Зготвената смеса ставете ја во калап и оставете да се олади и да се стврдне, а потоа исечете ја на коцки.
– Јаболкото и крушата излупете ги и измиксирајте ги заедно со посното сирење и 3 супени лажици вода.
– Коцките од пченичните трошки извалкајте ги во измиксаната смеса.
– Тавата за печење прекријте ја со хартија за печење, на која ќе ги ставите подготвените овошни коцки.
– Загрејте ја рерната на 200 степени и колачот печете го 15 минути.Идеални се за растот на мускулите и за конзумација по тренинг, од причина што содржат квалитетни извори на јаглехидрати и протеини.
Нема до

loading...
Loading...