Последни вести

Ракомет

Никола Карабатиќ исфрлен од репрезентацијата

  Никола Карабатиќ, со одлука на селекторот Клод Онеста, повеќе не член на ракометната репрезентација на Франција. Еден од најдобрите светски ракометари, поради обложувачкиот скандал не е повикан во составот […]

Занимливости

Папучите на Марија Антоанета продадени за 50 илјади евра

Папучите на француската кралица Марија Антоанета на наддавање во Франција се продадени за 50 илјади евра. Аукциската куќа Paris Druout очекуваше папучите во зелена и розова боја ќе достигнат цена […]

Мода

Модни трендови оваа есен

  Секоја една жена е опседната со модата, со својата гардероба,чевли и накит.Не ретко, жените буквално ставаат се на себе,за да изгледаат убаво и тренди, без оглед на тоа дали […]

Вести

Папата ја поддржа Руската православна црква во осудата на Пуси Рајот

Папата Бенедикт XVI се согласува со Руската православна црква по прашањето на нивната проценка на настапот на младите панкерки Пуси Рајот во московската катедрала. Папата ова го изјавил за време […]

Вести

Уругвај го озакони абортусот

Уругвајскиот конгрес во средата со тесно мнозинство гласаше за легализација на абортусот во првите 12 седмици од бременоста, што е реткост за мнозинската Латинска Америка. Уругвајскиот Сенат гласаше со 17 […]

Вести

Најмалку 19 мртви во епидемија на менингитис во САД

Најмалку 19 луѓе починаа во САД од епидемија на габичен менингитис, предизвикан од контаминирани стероиди, а има уште 247 регистрирани случаи во 15 сојузни држави, објавија во среда навечер американските […]

Видео

Тамара- “Молчи молчи љубов моја”

Родена е во Скопје.Потекнува од музичко семејство и има музичко образование, а со музика се занимава и професионално. Има забележителни настапи на неколку музички фестивали на Балканот. Во 2008година настапуваше […]

Занимливости

Браќа чекале шест години за да потврдат лото добивката од пет милиони долари

Двајца браќа од централен Њујорк, ја потврдија добивката на лотарија од пет милиони долари, што ја изгребале на среќка купена во продавницата на нивните родители пред шест години. Енди Ашкар, […]