Последни вести

Економија

Credit Agricole објави рекордна загуба во 2012 г.

Француската банка Credit Agricole ја заврши 2012 година со рекордна загуба од 6,5 милијарди евра поради неочекувани даночни трошоци поврзани со продажбата на грчката филијала.Вложувањето на деловната клима доведе и […]

Регион

Борисов ја депонирал оставката во Народното собрание, гласањето во четврток

Оставката на кабинетот на бугарскиот премиер Бојко Борисов веќе е потпишана од премиерот и е депонирана во Парламентот, а пратениците за оставката на кабинетот ќе гласаат во четврток наутро, соопшти […]

Меѓународен фудбал

Ибра „СКРОМНО“: Само Али е поголем од мене!

Шведскиот интернационалец од редовите на Париз Сент Жермен, Златан Ибрахимовиќ, со нов „бисер“ за јавноста, влеи дека единствено Мохамед Али е поголем спортист од него. „Најдобар сум и најголем, односно, […]

Вести

Русија смета дека сирискиот конфликт ќе доведе до меѓусебно уништување

 Русија ги предупреди во средата и сирискиот режим на претседателот Башар ал-Асад и вооружената опозиција дека продолжувањето на воените судири може да доведе до „меѓусебно уништување“.„Ниедна страна во судирот не […]

Меѓународен фудбал

Анчелоти веќе се договорил со Реал Мадрид

Француски медиуми пренесуваат дека тренерот на екипата на Париз Сент Жермен, Карло Анчелоти, веќе има пред-договор со Реал Мадрид. Според информациите кои ги пренесуваат француските медиуми, Анчелоти има договор со […]

Економија

BMW повлекува 750.000 возила

Германскиот производител на луксузни автомобили BMW (Bayerische Motoren Werk) повлекува околу 750 илјади возила ширум светот, поради можни проблеми со струјата.Повлекувањето се однесува на половина милион автомобили произведени во САД, […]

Меѓународен фудбал

Алегри: Силвио не ми го составува тимот

Откако италијанските медиуми пренесоа дека првиот човек на Милан, Силвио Берлускони, барал од Алегри да игра пресинг на Меси и му сугестирал со кој состав да игра против Барселона, со […]