Последни вести

Видео

Терор на патот од полициска придружба

Полициската придружба има само една цел, да ја заштити делегацијата. Погледнете каква несреќа може да предизвика невнимателноста.     Погледнете ги следниве статии Топ 5 најскапи автомобили Најпопуларна боја за […]

Вести

Ромни во минимално водство пред Обама

Републиканскиот кандидат Мит Ромни премина во минимално водство пред американскиот претседател и кандидат на демократите Барак Обама во дневната анкета на Reuters и Ipsos објавена во средата по локално време, […]

Видео

Esperanza Spalding -“Overjoyed”

Esperanza Spalding родена 1984 година и е позната американска музичарка. Пее, свири на бас и на многу други инструменти. Свири џез, џез фјужн, боса нова, соул. Ја освои наградата Греми […]

Автомобилизам

Нов Audi RS3 пристигнува 2014 година

Последниот Audi RS3 модел, основан на претходната генерација А3, често добиваше лоши критики, а како најголем недостаток се посочени неговите управувачки карактеристики. Како RS моделите обично доаѓаат на крајот на […]

Мода

Есенски модни комбинации

Есенскиот период е малку комплициран кога станува збор за нашата гардероба.Не знаете дали да се облечете топло, дали ладно…а сепак сакате да изгледате дотерано и средено. Во нашево Скопје, конечно […]

Автомобилизам

100 илјади евра за автомобил стар 109 години

Британската компанија Vauxhall, филијалата на германскиот Opel, може да се пофали со долга и богата историја, основана 1857 година. Својот прв модел, компанијата го произведе 1903 година, кој имал 5 […]

Видео

“ Hear Me Talkin’ To Ya” (1998) Woody Allen And His New Orleans Jazz Band

Вуди Ален е американски сценарист, режисер, актер, комичар, автор, писател и музичар чија кариера трае повеќе од половина век. Тој почнал да пишува  текстови за хумористични  телевизиски серии и има […]

Економија

Благодарение на Олимписките игри Велика Британија излегла од рецесија

Британската економија излегла од рецесија со помош на Олимписките игри, соопшти во четврток Канцеларијата за национална статистика. Во соопштението се наведува дека британската економија забележала раст од еден отсто, а […]

Видео

Џорџ Клуни во реклама за кафе

Џорџ Тимоти Клуни е американски актер, режисер, продуцент и сценарист. За својата работа како актер, тој има добиено три  пати Златен глобус и Оскар. Клуни е исто така политички активен. […]