Последни вести

Видео

Видео: Рекоба продолжува да ги тресе мрежите…

Алваро Рекоба и на свои 36 години продолжува да ги тресе мрежите, повторно магија на Уругваецот, овој пат од корнер. Екипата на Национал, каде настапува Рекоба, во првенствениот натпревар против […]

Меѓународен фудбал

Левандовски: Не се плашам од дефанзивците на Реал, само сакам Пепе да игра чисто!!!

Дортмунд утре му гостува на тимот на Реал од Мадрид, напаѓачот на Германскиот бундес-лигаш, Робер Левандовски самоуверен во пресрет на овој натпревар, вели дека воопшто не се плаши од противничките […]

Меѓународен фудбал

Фергусон: Фердинанд нема да игра вечерва

Алекс Фергусон, тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед за јавноста изјави дека Рио Фердинанд нема да биде во неговите планови за вечерашниот натпревар од Лигата на Шампионите, на дуелот со […]

Меѓународен фудбал

ЛШ: Незгодниот Шахтјор го дочекува Челзи, Брага му гостува на Јунајтед

Интересни средби се играат денес во Лигата на Шампионите каде се игра третото коло. Дуелот меѓу екипите на Шахтјор и Челзи се чини ќе биде дерби-меч во вечерашните средби, а […]

Видео

Дадо Топиќ- Македонија

Адолф Дадо Топиќ роден во Нова Градишка 1949 година. Својата музичка кариера ја започува со групата “Time”, а исто така и беше главен вокал во Корни група. Беше претставник на […]

Култура

Пабло Неруда – Творецот на најтажните љубовни стихови

Добитник на ''Златниот венец'' на Струшките вечери на поезијата за 1972 година. Рикардо Елиесер Нефтали Рејес Басалто или на нас подобро познатиот Пабло Неруда, е еден од најголемите и највлијателни […]

Култура

Расел Минс- Индијанецот

Расел Минс , активист за правата на северноамериканските Индијанци и холивудски актер. Беше лидер на Движење на американските Индијанци, пред да почне да глуми во филмови меѓу кои е и […]

Видео

Видео: Она што сите сакаа да го видат, а Станија го покажа

Старлетата Станија Добрејович многу пати се фалеше во јавноста за нејзиното познанство со најголемиот playboy на планетата, Хју Хефнер а сега таа тоа и го докажа… Станија присуствуваше на неодамна […]

Видео

Том и Џери

Каде се Том и Џери таму е секогаш и убавата музика. Погледнете ја епизодата со замрзнатата кујна и уметничкото лизгање пропратено со валцер.          

Култура

Фигура на Е.Т. во Мадам Тисо

Вонземјанинот И.Т (Е.Т.-Extra-Terrestrial) од неодамна одбележа 30 години постоење. По тој повод ќе се појави во музеите за восочни фигури Мадам Тисо низ целиот свет. Овој музеј го претстави восочниот […]