Последни вести

Меѓународен фудбал

УЕФА го казни Адријано заради неспортскиот потег

Дисциплинската комисија на Европската фудбалска федерација(УЕФА) го суспендираше фудбалерот на Шахтјор Луиз Адријано со еден меч неиграње заради неспортскиот потег за време на мечот од Лигата на шампионите против Нордсјаланд. […]

Останати спортови

Ред Бул Рејсинг им подели на вработените 10 милиони евра

Откако Германецот Себастијан Ветел ја одбрани титулата светски првак во Формула 1, управата на Ред Бул Рејсинг ги награди сите вработени со новчани бонуси 12.000 до 50.000 евра, за што […]

Занимливости

Алергична е на модерна технологија – Живее во Фарадеев кафез

Во денешниот свет, во кој доминираат мобилните телефони, компјутерите и сите останати можни и неможни електронски уреди, да се биде алергичен на електромагнетно поле би била последната работа која би […]

Вести

Козаци ќе ја чуваат безбедноста во Москва

Козаци облечени во традиционални плави униформи и со шубари на главите започнаа да патролираат низ московските улици, како дел од настојувањето на властите да ги сузбијат поситните криминални активности во […]

Меѓународен фудбал

Меси го пропушта мечот против Алавес

Тренерот на Барселона Тито Виланова донесе одлука најдобриот фудбалер Лионел Меси да го одмори на средбата во рамки на Купот на Кралот против Алавес. Со ваквата одлука на Виланова, легендарниот […]

Сцена

Роберт Патинсон и Кристен Стујарт очекуваат дете?!

Само неколку месеци по неверството на Кристен кое беше проследено од страна на сите светски медиуми, како и неочекуваното опростување на истото од страна на Патинсон, моментално најпознатиот холивудски пар […]

Македонски фудбал

Неофицијално: Дејан Блажевски за 500 000 евра во Мајнц?!

Според неофицијални информации до кои дојде „Пулс24“ германскиот бундеслигаш Мајнц е „загреан“ за потписот на најдобриот фудбалер од Првата Македонска Фудбалска лига Дејан Блажевски, кој моментално е член на Хоризонт […]

Македонски фудбал

Фото: Во прекрасен амбиент, како вистинско дерби, пред преполни трибини

Стадионот во Турново беше преполн, мечот го следеа околу 2500 гледачи на трибините, капацитетот на стадионот е само 2000, а на единствената трибина едноставно немало „игла каде да падне“, дури […]