Последни вести

Занимливости

Најдобра мотивација: Ја оставил дечкото, па ослабела 45 килограми

Иако требала да застане пред  олтарот 31 годишната Памела Доул, вереникот ја оставил во последен момент, а таа тогаш донесла одлука дека ќе ги преземе работите во свои раце и […]

Вести

Најмалку 53 загинати и над 200 ранети во терористички напад во Дамаск

Бројот загинати во експлозијата на автомобил бомба во близина на владејачката партија Баас во сириската престолнина Дамаск во четвртокот претпладне достигна 53 а ранети се повеќе до 237 лица, главно […]

Македонски фудбал

Видео: Агим Ибраими во „ритамот“ на Харлем Шејк

Предводникот на нашата Национална Фудбалска репрезентација, Агим Ибраими, мошне добро се вклопи во мега популарниот „Харлем Шејк“, воедно, Македонската публика исто така на некој начин „заигра“ во ритамот на „Харлем […]

Занимливости

Видео: Ќе го убиеме Џастин Бибер, а потоа ќе му ги продадеме теститите

На интернет се појави снимка од телефонски разговор на поранешни затвореници кои планирале да го убијат Џастин Бибер. На снимката се слуша како еден од осомничените го нарачува убиството. Американците […]

Економија

Цената на нафтата во пад

 Цената на барел сирова нафта се спушти во четвртокот на лондонската берза кон 114 долари под притисок од стравувањата дека американската централна банка би можела да ги укине стимулативните мерки […]

Кошарка

Леброн: Дражен е најдобриот странец кој играл во НБА

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Леброн Џејмс, за време на „Ол Стар“ викендот во Хјустон, во едно интервју, изјавил дека Дражен петровиќ е најдобриот странец кој играл во НБА […]

Занимливости

Малата плата е опасна за срцето

Луѓето со ниски примања се изложени на поголем ризик од висок крвен притисок, со што се зголемуваат шансите за развој на здравствени проблеми како срцеви заболувања и инфаркт.Научниците истражувале податоци […]

Меѓународен фудбал

Фото: Малер… му „избегаа“ 1 милион фунти поради Барса…

Сајмон Торес Пике ја искористил промоцијата на обложувалницата „Корал“, типувал на точни резултати, бил на прагот да освои неверојатна сума од 1 милион фунти, но, сето тоа пропаднало во вода, […]