Последни вести

Занимливости

Неколку чудни факти за левучарите

Нема сомнение, левучарите се разликуваат по уште неколку работи покрај преферираната рака или нога.  Се разбира, левучарите се само 10% од светското население – но, искрено, изгледа како општеството да […]

Занимливости

Суперхерој претепува расисти во присуство на полиција

Суперхеројот “Phoenix Jones” е професионалниот боксер која претепува расисти, и којшто за ниедно дело досега не е уапсен. Имено, според законот во Вашингтон, две личности го имаат правото да се степаат […]

Вести

CIA отвора истрага за аферата Петреус

По FBI и Пентагон, истрагата која доведе до оставка на директорот на централната американска разузнавачка агенција, генералот Дејвид Петреус, отвори и самата CIA. Агенцијата на чиешто чело Дејвид Петреус беше […]

Занимливости

Нашол лото-ливче од милион долари старо 2 месеци чистејќи ја својата работна маса

Ron Yurcus се обидувал да ослободи простор на својата работна маса во неговиот дом во Glen Ellyn, Illionis, и “случајно налетал на лото-ливче од еден милион долари” (колку добро звучи […]

Љубов и секс

Како треба да флертувате за да ја ”добиете”

Многу машки наоѓаат тешкотии кога ќе стане збор за приоѓање на девојка и започнување на разговор. Најчесто, ако не и единствени причини се срамежливоста и стравот да бидат откачени; популарно […]