Последни вести

Меѓународен фудбал

Пеле: Јувентус ги „купува“ натпреварите

Поранешниот младински репрезентативец на Италија, во изјава за холандските медиуми околу фудбалот во неговата земја, потоа рече дека погрешно го разбрале. Грациано Пеле беше голема надеж на италијанскиот фудбал, рано […]

Меѓународен фудбал

Касерес „интересен“ и за Манчестер јунајтед

Алекс Фергусон е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе играчот на Јувентус, Касерес. Уругваецот е на листата на желби на повеќе европски клубови, но се чини дека најзаинтересирани […]

Меѓународен фудбал

Агуеро го засилува Реал Мадрид?

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, аргентинецот Серхио Агуеро, се наоѓа на листата на желби на Реал Мадрид. Напаѓачот на Манчестер Сити е еден од петте играчи кои се наоѓаат […]

Фото

Фото: Откриена тајната зошто Роналдо е самобендисан лик

Јавна тајна е дека светски познатиот фудбалер Роналдо е самобендисан лик. Но, која е причината за тоа?  Архитектот кој ја дизајнирал неговата куќа во Мадрид, вели дека Роналдо во својата […]

Вицотека

„Задолжителен“ школски прибор: Вино и ракија

Малку вранец, малку каберне севињон…важно е во училиште да не трнете „неспремни“ без „основниот“ прибор. Ракијата не мора да ја има во големи количини, но сепак е „задолжителна“ во школскиот прибор.Малку […]

Издвојуваме

Како изгледаше Скопскиот Народен театар пред катастрофалниот земјотрес во Скопје?

Дали се сеќавате на изгледот на Скопскиот Народен театар пред земјотресот во 1963-тата година?  Овој театар во периодот пред земјотресот во главниот град беше вистинско културно богатство, каде што жителите […]

Балкан

Двајца загинати во сообраќајка во Белград

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што во саботата рано изутрина се случи во Белград, јавија српските медиуми.На самото место на несреќата загинал 30-годишен возач на автомобилот, додека неговата […]

Вести

Пентагон ја приземји сета флота на Ф-35

Пентагон одлучи во петокот вечерта да ја приземји целата флота  на ловците Ф-35, откако било востановено дека постои дефект на моторот на авионите.Дефектот бил забележан при една рутинска контрола на […]

Сцена

Фото: Неверојатното деколте на Сораја

Нашата омилена Сораја Вучелиќ вчера вечерта повторно објави атрактивно фото на својот фејсбук профил. Последниве неколку недели таа не беше толку активна во јавниот живот бидејќи подготвуваше испити. Но како […]

Сцена

Скандал на Златна Бубамара – Калиопи го прекина настапот!

Изреволтирана поради технички проблеми за време на нејзиниот настап, поп-дивата Калиопи ги искара организаторите, бидејќи не го добила соодветниот сценски третман.  „Стоп, стоп… мислам дека по толку децении кариера заслужив […]