Последни вести

Меѓународен фудбал

Адебајор се плаши да игра за Того

Високиот напаѓач на Того објасни за причината која не сака да игра за својата репрезентација на претстојниот Афрички Куп. Емануел Адебајор по терористичкиот напад во Ангола во 2010-тата година одлучи […]

Меѓународен фудбал

Фергусон: Искрено не знаев за Миху

Говорејќи околу напаѓачката сензација што ја одбележа Премиер Лигата, Алекс Фергусон потенцира дека до летниот преоден-трансфер период не знаел воопшто за шпанецот Миху. Фудбалерот кој минатата сезона го носеше дресот […]

Занимливости

Познатите во стилот на Мајкл Џексон

Мајли Сајрус на својот последен концерт докажа дека го усовршила грабнувачкиот „crotch-grab“ потег смислен и изведен првпат на сцена од познатиот Мајкл Џексон пред околу три децении. Неговиот шокантен став оттогаш […]

Сцена

Ријана во секси костим за капење

Ријана знае како да изненади со бикините, па богами и со едноделните костими за капење.Пејачката на хитот „Diamonds“, ја покажа својата прекрасна фигура во светло зелениот едноделен костим, додека се […]

Вести

Египќаните на референдумот го одобрија новиот устав

Египќаните на референдумот со мнозинство гласови го одобрија нацртот за новиот устав, објавија во неделата исламистите повикувајќи се на неофицијални извори, а резултатите ги потврди и опозицијата. Исламистичкото Муслиманско братство […]

Технологија

Ви претставуваме Facebook Боцкање за iPhone телефоните.

Facebook ја претстави својата нова апликација Боцкање (Poke) за iPhone телефоните. Новата апликација го прави интересно и забавно поздравувањето на пријателите каде и да сте. Опцијата „Боцкање“ е дел од […]