Последни вести

Меѓународен фудбал

Венгер во јануари ќе купува „испробани фудбалери“

Иако е под голем притисок во клубот по лошиот старт на сезоната, французинот вели дека купува само доколку се укаже прилика да доведе некој добар квалитетен играч. Арсен Венгер, тренерот […]

Меѓународен фудбал

Милито: Снајдер е важен дел од историјата на Интер

Соиграчот на холанѓанецот од екипата на Интер признава дека Весли Снајдер како играч има голем допринос во пишувањето на страниците на богатата историја на Интер. Додека во јавноста се шпекулира […]

Фото

Ангелите на Викторија Сикрет во разголено издание

Шпанското издание на престижното списание Vogue сигурно ќе биде едно од најпродаваните бидејќи на неговите внатрешни страници се наоѓаат разголени убавици од брендот Викторија Сикрет. Уредничкиот тим успеа да ги […]

Мода

Манго со нови модни идеи

Од модниот бренд Манго ни пристигнува нова колекција со доста креативен вкус. Шпанскиот бренд лансираше специјален каталог кој ги открива страните на најновата колекција. Без оглед дали барате нешто секојдневно […]

Сцена

Фото: Станија гола во новогодишно издание

Српската старлета Станија повторно е актуелна благодарение на разголени фотографии. Во целата новогодишна атмосфера и еуфорија, таа не издржа па се сликаше полу гола, само во црвена танга со бели […]

Сцена

Марјан Стојановски преку весник ја запроси девојката

„Подарок“, „Ненаситен“, „Дали ти си ова небо“  се хитовите по кој го препознаваме Марјан Стојановски. Тој  својата девојка ја побара за жена преку весник. Изјавил  дека сака да се ожени […]

Сцена

Скит се враќа со нова песна!

Новиот сингл на Скит Скитара е насловен „Будење“ и претставува најава за квалитетен хип-хоп и музика, изработени од македонскиот рапер и музички продуцент.  Скитара во моментов е активен во студиото […]