Последни вести

Сцена

Сопругот на Тања Савиќ: Не ја тепам, но сум секс машина

Среде гласините дека е жртва на семејно насилство, но и дека го изневерува сопругот Душан, Тања Савиќ ги пакува куерите и заминува во Австралија.Пејачката со синовите Масим и Ѓорѓе и […]

Вести

Снежната бура во САД однесе најмалку 4 животи!

Најмалку четири лица загинаа во снежната бура, што за помалку од една недела, по втор пат го погоди североисточниот дел на САД.Официјални претставници на американската сојузна држава Масачусетс објавија дека […]

Видео

Ја скрши металната шнола на пола а тоа што го направи потоа ЌЕ ВЕ ОСТАВИ БЕЗ ЗБОРОВИ!

Многу луѓе имаат погрешно мислење за тоа дека отклучувањето на брава без клуч е нешто кое го прават само криминалците.Напротив, тоа е една вештина која би можела да ви го […]

Издвојуваме

Витаминка ги намалува цените на дел од своите производи

(Прилеп, 03.02.2015) – Најголемата компанија за прехранбени и кондиторски производи, Витаминка АД Прилеп ги намалува цените на дел од своите производи. Оваа одлука на раководството на компанијата доаѓа како резултат на намалувањето […]

Сцена

Се разведува: Дури откако се омажила, пејачката ја открила вистината за мажот!

Младата пејачка Дуња Илиќ минатата година ја збуни домашната јавност кога одлучи по кратко забавување за се омажи за Саша грујиќ од Врање, а потоа и со објавата дека решила […]

Издвојуваме

Денови на убавата мисла во Матица!

Во Паркот на книгите продолжува славењето на зборот, словото и книгата.Во среда, 4 февруари, средба со читателите ќе има Коле Манев. Поводот е неговото дело, сценарија за филм „Сценарија, зошто да […]