Последни вести

Регион

S&P го измени долгорочната кредитен рејтинг на Групацијата Триглав од А на А-

Агенцијата за кредитен рејтинг Standard & Poor's (S&P) ја намали долгорочната кредитна способност на Групацијата Триглав, вклучувајќи ја и Заваровалница Триглав и Позаваровалница Триглав Ре, за едно ниво, на „А-“. […]

Автомобилизам

Bugatti ќе смести над 1.000 коњски сили во новиот модел Galibier

  Првиот концепт за авомобилот Bugatii Galibier се појави во 2009 година. Според многумина проктот за производство на овој автомобил веќе беше отпишан. Но, шефот Волфганг Дирхајмер за магазинот Car&Driver […]

Меѓународен фудбал

Рита Переира е причината за лошата форма на Роналдо?

Португалските медиуми го „уловија“ Кристиано Роналдо во клубот Seven во Алгарве со прекрасната Рита Периера.Познатата португалска ТВ водителка и актерка Рита наводно го воодушеви Кристиано со која фудбалерот го поврзуваат […]

Вести

Чавез и се заканува на Британија

„Доколку Британија одлучи да го наруши суверенитетот на Еквадор, нашиот одговор ќе биде многу радикален. Ние и' предлагаме на британската влада добро да размисли околу тоа, затоа што епохата кога […]

Меѓународен фудбал

Мамиќ ги „трие“ рацете, го има можеби најталентираниот фудбалер на Балканот, МАКЕДОНЕЦ!!!

Мумин Нуриши, Тетовчанецот во екипата на Динамо од Загреб, во категоријата на играчи за под 17 годишна возраст, еден од најталентираните фудбалери на Балканот за кој своевремено интерес пријавија големи […]

Меѓународен фудбал

Едисон Кавани во Челзи по желба на Абрамович ?!

На островото веќе на големо почна да се зборува за понудата која веќе раководството на европскиот шампион ја подготвува за Кавани и тоа под директна маневра на Роман Абрамовиќ.  Осамениот […]

Вести

Сириските бунтовници се снабдуваат со оружје од Западот

Заменикот на шефот на руската дипломатија, Генадиј Гатилов во понеделникот на својот профил на Твитер напиша дека постојат сé повеќе докази дека сириските бунтовници набавуваат големи количества оружје произведено на Запад. […]

Меѓународен фудбал

Пепе заврши на интезивна нега

За време на синоќешниот натпревар на Реалп ротив Валенсија, португалскиот дефанзивец, се судри со својот соиграч, голманот Икер Касиљас.Пепе иако успеа да го доигра првото полувреме, на второто остана во […]