Последни вести

Балкан

Пандели Мајко: Кои се имињата на оние кои изнесоа 1,3 милијарди долари од Албанија

Албанската опозиција побара од државата да биде транспарентна и ги соопшти имињата на оние кои од Албанија изнеле 1,3 милијарди долари во последните пет години.   Поранешниот премиер, Пандели Мајко […]

Вести

Папата го помилува својот поранешен собар

Папата Бенедик Шеснаесетти во саботата наутро го посетил својот поранешен собар Паоло Габреиле во затворот и лично му ја пренел одлуката за помолувањето. Габриеле потоа е веднаш ослободен и веќе […]

Љубов и секс

Големината сепак била важна

Неодамна една истражувачка студија за геј мажите во Нујорк, покажа дека зголемувањето на големината на машкиот полов орган ја намалува употребата на кондом.  Итражувањата на Хантер колеџ центарот за ХИВ […]

Сцена

Иван Ивановиќ ја нападна Станија!

Водителот Иван Ивановиќ во својата емисија редовно ги следи актуелните случува од естрадата. Оваа недела највеќе внимание привлече коментарот на Иван за изјава на Станија. „Станија изјави дека не ја […]

Сцена

Милан: Северина е моја жена!

Љубовната приказна за Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ сеуште е актуелна, иако раскинаа пред повеќе од месец дена. Српскиот бизнисмен неодамна ја отвори душата за јавноста и откри дека не […]

Занимливости

Кој освои 101 милион евра на денот на апокалипсата?

Денот на апокалипсата за еден жител на Франција беше навистина среќен. Тој освои неверојатни 101 милион евра на последниот круг на лотаријата во Франција, позната како “EuroMillions”.  Во последниот круг на […]

Занимливости

Лотаријата ’Ел Гордо’ им дели на Шпанците 3,3 млрд. долари

По уште една тешка кризна година Шпанците се надеваат на олеснувањата кога познатата божикна лотарија, најбогатата на светот, ќе исплати во сабота на вечер награда во вредност 3,3 милијарди американски […]