Последни вести

Издвојуваме

Велика Британија, а не Грција ќе ја напушти ЕУ

Велика Британија, а не Грција, би можело да биде првата земја што ќе ја напушти Европската унија(ЕУ), предупреди бриселскиот портал ЕУ Обзервер. Порталот, во аналитичкиот текст, се повикува на најновото […]

Балкан

Се распаѓа ДС на Тадиќ

Ѓилас и Пајтиќ се најсилните личности во ДС на Тадиќ. Според српските медиуми, по изборниот пораз таму работите не се како што треба, па ако не се стивнат набргу препирките, […]

Меѓународен фудбал

Алекс Сонг заминува во Барселона

Фудбалскиот клуб Арсенал потврди дека го договори трансверот на Алекс Сонг во Барселона. Официјалниот трансвер ќе се изврши во понеделник. Сонг ќе потпише 5-годишен договор  со клаузула за оштета од […]

Останати спортови

На Фелпс ќе му ги одземат шесте олимписки медали?

Фелпс позирал во костим за капење, а покрај него стоела чанта вредна дури 1 500 долари.Фотографијата била сликана од страна на познатата Ени Либовиц. Олимпијците не смееле да рекламираат ништо […]

Вести

Репортерка се врза со јаже за да не ја однесе тајфунот Хаику

Репортерите се принудени да известуваат за временски неприлики и олуи. Оваа храбра репортерка се врзала со јаже да не ја однесе тајфунот Хаику, додека известувала за него. Погледнете го видеото […]

Балкан

Јункер изјави: „Грција нема да ја напушти еврозоната“

Претседателот на eврогрупата верува дека Грција двојно ќе ги зголеми напорите да ги оствари целите. “Грција нема да ја напушти еврозоната. Но, ако земјата не ја почитува буџетската консолидација и […]