Последни вести

Занимливости

Супер радио од Охрид ќе урива Гинисов рекорд

Охридското Супер радио, најстариот приватен електронски медиум во Охрид и регионот и еден од првите во Република Македонија, по осамостојувањето, на 7. ноември ќе го прослави 20-от роденден. Во чест […]

Занимливости

Четиригодишно дете скокајќи на својот кревет излетало низ прозорот

Четиригодишно дете случајно излетало низ прозорот кој се наоѓал на висина од 10 метри. Неговата мајка изјавила дека е вистинско чудо од дете. Паѓајќи од 10 метри височина, детето останало […]

Сцена

Бразилска убавица умрела за време на липосукција

Памела Насцименто, бразилска манекенка и судија во бројни телевизиски шоуа, почина трагично за време на естетски зафат, додека нејзиното семејство веќе поднесе барање за спроведување на истрага со цел да […]

Фото

Трогателни фотографии: Животните и нивниот ”најдобар” пријател – човекот

Фотографии кои сигурно би допреле и до најнечуствителната личност. Би го разнежлиле секое срце, и би биле доволен поттик да размислиме во каков свет живееме. Дали денес направивте некое добро […]