Перо Антиќ: „Судијата Артеага ни се закани!“

Откако заврши вчерашниот меч против Литванија, капитенот на нашата репрезентација, Перо Антиќ откри дека судијата Артеага им се заканувал… 
Откако заврши вчерашниот меч против Литванија, капитенот на нашата репрезентација, Перо Антиќ откри дека судијата Артеага им се заканувал…
 
,,Не сакам да барам алиби за поразот бидејќи имавме пропусти во играта, но морам да ја нагласам ролјата на судиите. Особено на шпанскиот судија Артеага, кој на пријателските средби што ги игравме пред извесно време со репрезентацијата од неговата држава ни се закани дека ќе видиме во Словенија и навистина видовме. Тој на крајот беше најважната фигура на теренот, а не играчите, а неговите одлуки беа на наша штета. Ова, заедно со вчерашните случувања даваат многу лоша слика за досегашниот дел од ЕП'' – изјави капитенот Перо Антиќ.
  
Откако заврши вчерашниот меч против Литванија, капитенот на нашата репрезентација, Перо Антиќ откри дек

Пронајдете не на следниве мрежи: