Пица од компир? О да, можно е, и тоа четири вида!

Потребно е само да ги следите чекорите прикажани во видеото и така ќе ја приготвите оваа вкусна закуска. Благодарение на ова видео можете да направите еден сосема поинаков оброк. Веројатно до сега не сте имале можност да пробате пица-компир.
За ова вкусно јадење потребно ви е:
4 големи компири
за првиот вид: моцарела, песто сос, шери домати, зачини по вкус.
За вториот вид: павлака,кромид,сланина, сол, бибер
За третиот вид: фета, тиквичка,маслинки,сол,бибер
За четвртитот вид: рендана моцарела или кашкавал по вкус, пиере од домати, колбас или салама по желба
Благодарение на ова видео можете да направите еден сосема поинаков оброк. Веројатно до сега не сте имале можност да пробате пица-компир.
За

Пронајдете не на следниве мрежи: