Пиле во слатко кисел сос

Пиле во слатко кеисел сос. Азиска кујна која ќе ви се допадне1. Месото се сечи на коцки и се зачинува.
2. Од состојките за темпурата се прави смеса и и се додаваат коцките лед за да ја држат ладна.
3. Месото се потопува парче по парче во темпурата и се пржи во силно загреаното масло.
4. Сусамот се запекува и се запржува со зеленчуците кои што се исечени на лентички.
5. Во тавчето се додава слатко киселиот сос, се промешува и се додава месото, се промешува се да се соедини.
6. Готовото јадење се посипува со сусам и ситно исечкан пресен кромид.1. Месото се сечи на коцки и се зачинува.
2. Од состојките за темпурата се прави смеса и и се додаваат коцките лед за да ја држат ладна.

Пронајдете не на следниве мрежи: