Пилешко со пикантен прелив

Loading...

Подгответе си вкусно печено пилешко во сос кој ќе му даде одличен вкус, а аспарагусот и пиперките само дополнително ќе го зајакнат.
 Потребни состојки (за две лица):
Две парчиња бело пилешко месо, лажиче сенф, 100гр. мајонез, 100гр. павлака, сол,црн пипер, главица кромид, 200гр. аспарагус, 100гр. ориз, 1на зелена пиперка, 1натиквичка, гранче рузмарин, неколку чивчиња нане.
Целиот рецепт ќе го најдете на najadise.mkПотребни состојки (за две лица):
Две парчиња бело пилешко месо, лажиче сенф, 100г

loading...
Loading...