Пилешки ролат полнет со спанаќ и сирење

Вкусен пилешки  ролат  полнет со  спанаќ и сирење Состојки:
4 парчиња бело месо
200 г спанаќ
20 г путер
2 дл сончогледово масло
црвен кромид
1 чешне лук
100 г гауда
30 г презли
сол, бибер
Приготвка:
Сварете го спанаќот, исцедете и исечкајте. На загреам путер пропржете ги исечканиот кромид и лукот, додадете спанаќ, сол и бибер. Помешајте и изладете.
На секое парче ставете дел од спанаќот и парче кашкавал. Преклопете и прицврстете со чепкалки. Извалкајте ги во презли и испржете ги во масло.Состојки:
4 парчиња бело месо
200 г спанаќ
20 г путер
2 дл сончогледово масло
црвен кромид

Пронајдете не на следниве мрежи: