Пилешко со кисела павлака во палачинки!

Loading...

Сигурно ќе ви  се допадне оваа комбинација!Состојки:
За палачинки:
2 јајца
Брашно
Сол
Масло
2 чаши  млеко
Фил:
500гр пилешки гради
Една кисела павлака
Кашкавал
Подготовка:
Направете палачинки. Пилешките гради исечете ги на коцки и  ставете  да одстојат во  масло  измешано со  зачини околу половина час за месото да не биде суво. Пржете  го месото  на тивко.
Потоа, намачкајте ја палачинката со  кисела павлака, ставете неколку парчиња пилешко и  изрендајте кашкавал, и  на крај  замотајте ја палачинката во ролна.Состојки:
За палачинки:
2 јајца
Брашно
Сол
Масло
2 чаши  млеко

loading...