Почина 15-годишниот син на еден познат пејач!

Синот на познатиот светски музичар Ник Кејв, почина откако падна од карпа висока 18 метри.Артур Кејв е пронајден на плажа во источен Сасекс, а 15-годишното момче имало брат близнак.
По падот, на местото на несреќата веднаш интервенирала итна помош, по што Артур бил однесен во болница, кадешто подлегнал на повредите.
Артур Кејв е пронајден на плажа во источен Сасекс, а 15-годишното момче имало брат близнак.
По падот, на местото на несреќата веднаш интерв

Пронајдете не на следниве мрежи: