Почина ѕвездата од “Хари Потер“

Познатиот „врколак“ е пронајден мртов во Калифорнија…Британскиот актер Дејвид Легено, кој глумел врколак во филмовите на Хари Потер е пронајден мртов во Долината на смртта во Калифорнија.
Од полицијата соопштуваат дека телото на актерот е пронајдено од туристи, кој подоцна е префрлен со хеликоптер.
Причините за смртта на Легено се уште не се познати, стручните лица работат на разоткривање на случајот, а полицијата вели дека не пронашла траги од насилство.Британскиот актер Дејвид Легено, кој глумел врколак во филмовите на Хари Потер е пронајден мртов во Долината на смртта во Калифорнија.

Пронајдете не на следниве мрежи: