Подгответе екстравагантен шампањ за специјални прилики

Loading...

Ако сте решени да ги почастите вашите блиски во домашна атмосфера по некој повод, тогаш бидете оригинални и направете го овој екстравагантен шампањ.Потребни состојки:
500 мл шампањ
4 коцки шеќер
Неколку капки коњак
Неколку капки Bitter
Начин на подготовка: Во широка чаша ставете ги коцките шеќер, попрскајте ја со неколку капки коњак и битер и сипете од доброизладениот шампањ.
Шампањот послужете го во специјални прилики на коктел забави. Наместо шампањ, можете да употребите било кое пенесто вино.
Прочитајте повеќе рецепти на najadise.mkПотребни состојки:
500 мл шампањ
4 коцки шеќер
Неколку капки коњак
Неколку капки Bitter
Начин на по

loading...
Loading...