Подгответе се за патување низ времето: Еве како се менуваше машката мода во последните 100 години!

Во ова видео, кое трае три минути, можете да погледнете како машката мода се менувала и колку таа се променила од 1915 година до денес.Од широки панталони, карирано палто, шапка и пеперутка-вратоврски па се до тесните фармерки и брада од „три дена“. Ова е краток опис на машкиот стил од 1915 година до денес. Во видеото, е до детали означена секоја деценија.
Погледнете:Од широки панталони, карирано палто, шапка и пеперутка-вратоврски па се до тесните фармерки и брада од „три дена“. Ова е краток опис на

Пронајдете не на следниве мрежи: