Подгответе си вкусна пита со брокула

Крцкава пита што се топи во уста…со малку кисело млеко или без, онака како што сакате. И што е најдобро, доаѓа во милион комбинации.Освен со брокулата, одлично оди и со спанаќ, исечкани зелени стракчиња од млад кромид, само јајца и сирење, изрендан кашкавал со малку кечап, со или без шунка и така натаму, и така натаму. Рецептот можете да го најдете на najadise.mkОсвен со брокулата, одлично оди и со спанаќ, исечкани зелени стракчиња од млад кромид, само јајца и сирење, изрендан кашкавал со малку кечап,

Пронајдете не на следниве мрежи: