Подгответе уште денес: Крем супа од брокула

Вкусна крем супа од брокула за целото ваше семејство.Неверојатно лесена крем супа, богата со вкусови и корисни материи, која може да биде вашето мало семејно изненадување на денешниот ден.
Потребни состојки:
1 чаша брокули, 1 главица кромид, ½ авокадо, 2 чешниња лук, 1/3 чаша млеко, 1 ¼ чаша вода, ½ лажичка сол и бибер по вкус
Целиот рецепт ќе го најдете на линкотНеверојатно лесена крем супа, богата со вкусови и корисни материи, која може да биде вашето мало семејно изненадување

Пронајдете не на следниве мрежи: