Подгответе вкусно пилешко со сланина и кашкавал

Ова сигурно ќе ви се допадне!Погледнете го видеото и  подгответе го овој едноставен, а вкусен специјалитет, без мака. Идеално јадење и за ручек и за вечера.
Се што треба да сторите е да ги повторите постапките од видеото.
За ова неодоливо јадење ќе ви бидат потребни следните состојки:
Лук, пилешко филе сол и бибер, магдонос, помфрит, сол, моцарела, ранч прелив, пропржена сланина, праз.
Погледнете ја детално целата постапка во видеото.

 

Chicken Bacon Ranch Fries <3 <3 LIKE OUR PAGE >>> Kick Ass FoodCredit: Buzzfeed Food
Posted by Kick Ass Food on Friday, December 4, 2015

Рецаптата за ранч преливот можете да ја погледнете во видеото подолу
Погледнете го видеото и  подгответе го овој едноставен, а вкусен специјалитет, без мака. Идеално јадење и за ручек и за вечера.
Се што

Пронајдете не на следниве мрежи: