Појадок готов за 20 минути: „Утрински сендвичи“

Утрински сендвичи1) Направете три смеси:
1. 200 гр мајонез, кисела павлака, 4 варени јајца (исечкани), 5 мали кисели краставички (исецкани на ситно).
2. 200 гр мајонез, кисела павлака, 300 гр шунка
3. 200 гр мајонез, кисела павлака, 150 гр сирење, 10 мали кисели краставички 
2) Во правоаголен сад ставете еден ред лепче за тост, па првата смеса.

3) Потоа повторно лепче за тост, па другата смеса

4) Потоа повторно ред лепче за тост па третата смеса.

5) Изрендајте го останатото сирење и ставете го одозгора на врвот.

Оставете најмалку 6 часа во фрижидер пред печење.
Печете 15 минути на 180 степени.
Послужување:
Некои повеќе ги сакаат додека се топли, но подеднакво вкусни се и кога се ладни (дури и повкусни).
1) Направете три смеси:
1. 200 гр мајонез, кисела павлака, 4 варени јајца (исечкани), 5 мали кисели краставички (исецкани

Пронајдете не на следниве мрежи: