ПОЛЕСЕН ЗДРАВЈЕ: Направете брз сладолед за вашите најблиски!

Полесен сладолед здравје!Направете го и израдувајте ги денес вашите најблиски!Состојки
– Шлаг од ванила 3 кесички
– Млеко 2,5 мл.
– Јогурт 2,5 мл.
– 170гр. прав шеќер.
– Чоколадо 50гр.
– Овошје. 50гр.
– Плазма бисквит 5 парчиња
– 30гр. Ореви
Изматете го шлагот со ладно млеко. Измешајте го  јогуртот и шеќерот во прав и додадете го шлагот. На добиената мешавина  додадете адитиви по желба. Ставете во замрзнувач додека не се стегне смесата. Смесата може да ја поделите на 4 дела. Еден дел е бисквит делот, јагоди вториот дел, третиот и четвртиот мелени ореви со рендано чоколадо.Состојки
– Шлаг од ванила 3 кесички
– Млеко 2,5 мл.
– Јогурт 2,5 мл.
– 170

Пронајдете не на следниве мрежи: