Полнети домати

Loading...

Свежо и брзо за подготовка на мезе, идеално за жешките летни денови.
Потребни состојки:
Домати
За филот:
Урда
Јогурт
Крем сирење
Лук во прав  (по вкус)
Сол, црн пипер,
Магдонос
Начин на подготовка:

Измешајте ги намирниците за филот (се разбира без доматите). Добро промешајте.  Исечете ги доматите во форма на чашка (отстранете го нивниот горен дел) и издлабете ја срцевината. Наполнете ги со филот и украсете по желба – со една маслинка или француски магдонос.
Повеќе рецепти можете да најдете на najadise.mkСвежо и брзо за подготовка на мезе, идеално за жешките летни денови.
Потребни сос

loading...