Приказна која го трогна светот: Исполнетa му е последната желба на смртно болното момче!

Loading...

Виљареал на пријателската утакмица со Селтик, му овозможи на едно момче што умира да заигра во нејзиниот дрес, да постигне гол и да го прослави со своите херои. Имено,  Гохан боледува од тежок облик на тумор, ја исполни последната желба во животот – да заигра за Виљареал.
Приказната ја потресе цела Шпанија, а многумина и заплакаа, па погледнете го целиот настан кој е изведен во соработка на управата на тимот и сестрите од болницата во која се лечи 13 – годишниот Гохан.

 
Имено,  Гохан боледува од тежок облик на тумор, ја исполни последната желба во животот – да заигра за Виљареал.
Приказната ја потресе

loading...
Loading...