Салата со макарони!

Оваа вкусна салата може да ви биде замена за оброк.Состојки:
– 300 г макарони
– 200 г мајонез
– 1 павлака
– 100 г салама
– 100 г сува сланина
– 1-2 кисели краставички
– 3 варени јајца
– 3 варени моркови
– 1 свежа краставица
Подготовка:
1. Макароните сварете ги и изладете, а сланината и саламата исецкајте ги на ситни коцки. Истото сторете го и со варените јајца и моркови.
2. Во изладените макарони додадете павлака, мајонез и се исецкано и добро измешајте.
3. Зелената краставица исечете ја на тенки чистови, па наредете во круг, а на средина обликувајте цвет околу салатата.Состојки:
– 300 г макарони
– 200 г мајонез
– 1 павлака
– 100 г салама
– 100 г сува сланина

Пронајдете не на следниве мрежи: