Салатата мимоза е совшрена, но тортата ќе ве остави без зборови!

Солено и неодоливо! Тоа се зборовите со кои би ја опишале оваа едноставна салата торта.Потребни состојки:
300гр крекери
400мл кисела павкала
300мл мајонез
250гр фета сирење
250гр шунка или сувомеснато по избор
250гр кашкавал
6- 6 рендани краставички
Зачини по вкус
Подготовка:
Сирењето здробете го со вилушка, додадете ги мајонезот и павлаката и зачинете Добиената смеса поделете ја на три еднакви дела. Во едниот додадете го кашкавалот, во другиот саламата, а во третиот краставичките. Во сад наредете крекери, па редете ред смеса,ред крекери.
НаздравјеПотребни состојки:
300гр крекери
400мл кисела павкала
300мл мајонез
250гр фета сирење
250г

Пронајдете не на следниве мрежи: