Самарџиски со Ц.Ѕвезда се прости од Еврокупот

На коло пред крајот во Топ 16 фазата во Еврокупот, Црвена звезда, за која настапува Предраг Самарџиски ги загуби шансите за пласман во следната рунда.Белградскиот состав, во петтото коло загуби од Улм со убедливи 78:92.Македонскиот репрезентативец имаше скромна минутажа, на паркетот мина три минути, во кои постигна два поени и имаше еден скок.Група И:Триумф-Будуќност 76:66Банвит-Будивељник 94:85Група К:Локомотив Кубан-Спартак Санкт Петербург 77:72Група Л:Уникс-Галатасарај 64:57Црвена звезда-Улм 78:92.
МакфаксНа коло пред крајот во Топ 16 фазата во Еврокупот, Црвен

Пронајдете не на следниве мрежи: