Селекторот го објави списокот за натпреварот против Шпанија

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Бошко Ѓуровски, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар со Шпанија.Нашата фудбалска репрезентација на 8- ми септември ќе го одира првиот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство во Франција.
По тој повод, селекторот Бошко Ѓуроски го објави списокот од 23 фудбалери, без драстични промени во играчкиот состав од последниот наш натпревар. 

Голмани:
1.Томе Пачовски (Мехелен, Белгија)2. Мартин Богатинов (Ермис, Кипар)3. Кристијан Наумовски (Левски, Бугарија)
Одбрана:
4.Ванче Шиков (Австрија Виена, Австрија)5. Даниел Мојсов (Бран, Норвешка)6. Александар Дамчевски (НАЦ Бреда, Холандија)7. Ардијан Цуцули (Партизани, Албанија)8. Езгијан Алијоски (Шафхаузен, Швајцарија)9. Дарко Глишиќ (Вардар)10. Стефан Ристовски (Парма, Италија)11. Александар Тодоровски (Штурм, Австрија)12. Кире Ристевски (Славија Софија, Бугарија)
Среден ред:
13. Аријан Адеми (Динамо З., Хрватска)14. Стефан Спировски (Берое, Бугарија)15. Мухамед Демири (Сент Гален, Швајцарија)16. Марјан Радески (Металург)17. Ферхан Хасани (Брондби, Данска)18. Александар Трајковски (Цулте Варегем, Белгија)
Напад:
19. Агим Ибраими (Марибор, Словенија)20. Адис Јаховиќ (Ријека, Хрватска)21. Јован Костовски (Леувен, Белгија)22. Крсте Велкоски (Сараево, БиХ)23. Бесарт Абдурахими (Локерен, Белгија).Нашата фудбалска репрезентација на 8- ми септември ќе го одира првиот квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство во Франција.

Пронајдете не на следниве мрежи: