Силен земјотрес почувствуван во Турција

Силен земјотрес ова утро со јачина од 4,9 степени по Рихтер е регистриран во Измир.Потресот бил со епицентар во Измир.
Претходно помали потреси се регистрирани во Турција.Потресот бил со епицентар во Измир.
Претходно помали потреси се регистрирани во Турција.

Пронајдете не на следниве мрежи: