СЛАТКО УЖИВАЊЕ! Ледени праски!

Да се разладиме и засладиме…Состојки:
4 шолји исецкани праски
1 лажица лимонов сок
3 лажици мед
Половина шолја јогурт
Подготовка:
Праските исечете ги и ставете ги во ладилник неколку часа, потполно да се замрзнат. Потоа ставете ги во блендер заедно со останатите состојки и миксајте до посакуваната густина. Служете веднаш со декорација по избор…
 Состојки:
4 шолји исецкани праски
1 лажица лимонов сок
3 лажици мед
Половина шолја јогурт
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи: