Славко Голужа: Македонија е опасен противник!

На денешниот брифинг на хрватската репрезентација, хрватскиот селектор Славко Голужа имаше многу пофални зборови за македонската селекција.“Нема потреба да трошиме зборови за македонската репрезентација. Се работи за опасен противник чии ракометари доаѓаат од само два клуба, Металург и Вардар, и кои се постојано заедно. Дисциплинирани се, а натпреварот со Тунис го одиграа на врвно ниво. Од противникот не се плашиме, но сметам дека шансите ни се подеднакви“.
Извор: rkmetalurg.mk“Нема потреба да трошиме зборови за македонската репрезентација. Се работи за опасен противник чии ракометари доаѓаат од само два клуба, Мета

Пронајдете не на следниве мрежи: