Снежната бура предизвика хаос во Москва

Loading...

Силна снежна бура вчера предизвика хаос во рускиот главен град Москва. Властите соопштија дека 10.000 возила за расчистување на снег се на улиците.Од аеродромите во реонот на Москва одложени се околу 150 летови додека десетици авиони  не можеа да слетаат и беа пренасочувани на други аеродроми.
За денес се очекува температурата да падне до минус 10 степени Целзиусови, а снежната покривка да се зголеми за уште 10 сантиметри.
Од аеродромите во реонот на Москва одложени се околу 150 летови додека десетици авиони  не можеа да слетаат и беа пренасочувани на други аерод

loading...
Loading...