Сочна проја со шунка и сирење!

Loading...

Збогатете го  традиционалното  јадење со  вкус на шунка!Состојки:
2 јајца
1 шолја кравјо сирење
2 лажици павлака
2 лажици гриз
1 шолја пченкарно брашно
1 шолја пченично брашно
1 шолја минерална вода
1 шолја јогурт
1 лажичка сол
1 лажичка прашок за пециво
1 шолја сецкана шунка
1 шолја рендан кашкавал
1 шолја масло
Подготовка:
Сите состојки измешајте ги во  фрижидер за тестото  да се „одмори“ половина час. Тестото потоа сипете го во калап или во  тавче, по ваш  избор и  печете на 180 степени. Можете да послужите со јогурт или некоја салата по желба.Состојки:
2 јајца
1 шолја кравјо сирење
2 лажици павлака
2 лажици гриз
1 шолја пченкарно б

loading...